• منطقه 22 - شهرک گلستان- ساحل شرقی دریاچه چیتگر - برج تجارت لکسون - طبقه 6

48000408 21 98+

info@toseabnieh.ir

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 18

سلب صلاحیت خزانه‌دار نظام مهندسی ساختمان استان تهران

سلب صلاحیت خزانه‌دار نظام مهندسی ساختمان استان تهران

رییس سازمان نظام مهندسی از سلب صلاحیت خزانه‌دار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران خبر داد و گفت: افراد بیرونی اجازه تعیین هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان تهران را نمی‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حمزه شکیب  در حاشیه برگزاری نخستین کنگره ملی راهبردهای پیشرفت صنعت ساختمان در خصوص دلیل طولانی شدن انتخاب هیئت رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و سلب صلاحیت یکی از اعضای این سازمان اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی استان تهران شرایط خاصی دارد از سال 92 به این سو دولت مالکان و مکلف کرد که به حساب سازمان نظام مهندسی پول واریز کنند این اتفاق باعث جذابیت خاصی برای ورود به هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه تا الان نظارت خوبی بر سازمان نظام مهندسی استان تهران صورت نگرفته است، افزود: طی یک سال اخیر کارکردها در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان تغییر کرده و تکلیف مشخص است اینکه باید در ارجاع کارهای نظام مهندسی شفافیت وجود داشته و کارها به صورت عادلانه تقسیم شود.

وی تصریح کرد: به همین منظور شماره یک پارچه‌ای برای استان تهران  ارجاع کار به شرکت‌های حقیقی و حقوقی راه‌اندازی شد که قاعدتاً این کار مطلوب عده‌ای نیست که کارها را تقسیم می کردند.

رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه شفافیت خوبی در حوزه عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی استان تهران و شهرستان‌ها به وجود آمده است، اضافه کرد: به دنبال اجرای اصلاحات در سازمان نظام مهندسی تهران هستیم اجازه نمی‌دهیم سیاست تقسیم کار به روال قبل برگردد.

شکیب با اشاره به اینکه تعیین هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان تهران 8 هفته است که در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: متاسفانه افراد بیرونی به انتخابات هیئت رئیسه ورود پیدا می‌کنند این‌ها اشخاصی هستند که منافع داشتند و الان این منافع به خطر افتاده و اجازه تشکیل یک هیئت رئیسه مقتدر را نمی‌دهند.

وی اضافه کرد: این هفته موضوع هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان تهران در شورای مرکزی مطرح و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ خواهد شد. انتظار داریم هفته آینده اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برای تعیین هیئت رئیسه تصمیم‌گیری کرده و منتظر افراد بیرونی نباشند.

شکیب همچنین با اشاره به سبب صلاحیت خزانه‌دار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، یادآور شد: بر اساس تبصره 2 ماده 59 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان هر عضو سازمانی که صلاحیت آن تایید نشود باید با هیئت مدیره خداحافظی کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار


تداوم رکود در بازار سهام
 • ۱
 • بهمن
 • تداوم رکود در بازار سهام

  تداوم رکود در بازار سهام دنیای اقتصاد– زهرا رحیمی‌: روز گذشته شاخص کل بورس تهران با افت 270 واحدی مواجه شد و به ...

  تدوین مکانیزم کشف قیمت دلار
 • ۱
 • بهمن
 • تدوین مکانیزم کشف قیمت دلار

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی مقرراتی را ابلاغ کرد که ضمن به رسمیت شناختن بازار آزاد ارز، روش کشف و اعلام قیمت را شفاف ...

  بورس تهران در مرز هشدار
 • ۲
 • بهمن
 • بورس تهران در مرز هشدار

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران روز گذشته با ریزش 536 واحدی در یک قدمی کانال 64 هزار واحدی قرار گرفت؛ جایی که ...

  بورس؛ پیشرو در واگذاری‌های دولتی
 • ۲
 • بهمن
 • بورس؛ پیشرو در واگذاری‌های دولتی

  دنیای اقتصاد- از زمان ابلاغ اصل ۴۴ قانون اساسی در سال ۸۴ تاکنون، ۵۴ درصد کل واگذاری‌ها از طریق بورس اوراق بهادار انجام ...